top of page

Sıkça Sorulan Sorular

Duns numarası ile alakalı bu güne kadar tarafımıza gelen sorular ve cevaplarını derledik aşağıda detayları bulabilirsiniz.

Duns Numarası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular !

DUNS numarası nedir ?

DUNS numarası ( D&B Duns Number) uluslararası ticaret sicil numarasıdır. 9 haneli bir numaralandırma sistemidir. Data Universal Numbering System'in kısaltılmış halidir. Bir nevi şirketlerin TC kimlik numarası gibi değerlendirebilirsiniz.

 

Genelde yurt dışındaki şirketler Türkiye de ki şirketlerin gerçekten var olup olmadığını bilmezler bu numara vasıtasıyla sizin Türkiye Cumhuriyetindeki ticaret sicil verilerinize ingilizce olarak ulaşacaklar. Sizden alacağımız belgelerle şirketinizi bir nevi noter gibi onaylanıp, oluşturulan bu 9 haneli numarayla uluslararası bir sisteme entegre olmuş olacaksınız.

 

Genelde büyük şirketlerin tedarikçi formlarında bu yüzden talep edilir. (APPLE, FDA, EATON, GOOGLE, MAN, VOLKSWAGEN, CARGOX, HITACHI, BORGWARNER VB gibi)

DUNS Numarası nasıl alınır ? (sadece Türkiye'de bulunan şirketler için)

Türkiye'de bulunan şirketler Web sayfamızda bulunan DUNS NUMBER BAŞVURU FORMU sayfasına tıklayarak resmi başvurularını yapabilirler.

 

Dolduracağınız DUNS numarası Formun da belirttiğiniz mail adresi üzerinden DUNS Help Türkiye müşteri temsilcileri sizinle iletişime geçip DUNS numarasını ne için kullanacağınıza göre istenilen evraklar, numaranın kaç günde tamamlanacağı ve ücreti konusunda geri dönüş sağlayacaktır.

 

Eğer başvuru yapmadan direk bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki numaradan Müşteri Temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

 

Duns Numarası Müşteri Destek Hattı: 0542 717 31 62

Duns Help Türkiye Genel Merkez Numarası: 0212 706 63 12

DUNS numarası sorgulaması nasıl yaparım ?

Detaylı bilgi için lütfen Duns Numarası sorgulama sayfamıza göz atın.

DUNS Numarasının ücreti ne kadardır ?

DUNS numarası için başvuru yapılan alana göre ücretler değişmektedir. Duns numarası formunu doldurduktan sonra size konuyla alakalı müşteri temsilcimiz ücret konusunda daha detaylı bilgi verecektir veya direk telefon üzerinden bilgi almak istiyorsanız detay için lütfen 0542 717 31 62 numaralı telefondan iletişime geçin. Ücret tek sefere mahsus sizden alınır sonrasında herhangi bir ücret talep edilmez

Şirketimin halihazırda bir DUNS Numarası var mı?

DUNS numarası için başvuru yapılan alana göre ücretler değişmektedir. Duns numarası formunu doldurduktan sonra size konuyla alakalı müşteri temsilcimiz ücret konusunda daha detaylı bilgi verecektir veya direk telefon üzerinden bilgi almak istiyorsanız detay için lütfen 0542 717 31 62 nolu telefondan iletişime geçin. Ücret tek sefere mahsus sizden alınır sonrasında herhangi bir ücret talep edilmez

DUNS numarası neden şirketlerden talep edilir ?

Genelde yurt dışındaki şirketler Türkiye de ki şirketlerin gerçekten var olup olmadığını bilmezler bu numara vasıtasıyla sizin Türkiye Cumhuriyetindeki ticaret sicil verilerinize ingilizce olarak ulaşacaklar. Sizden alacağımız belgelerle şirketinizi bir nevi noter gibi onaylanıp oluşturulan 9 haneli numarayla uluslararası bir sisteme entegre olmuş olacaksınız. Genelde büyük şirketlerin tedarikçi formlarında bu yüzden talep edilir. Diğer bir kullanım alanı da bazı Avrupa ve Amerika şirketlerinde ihalelere katılan firmalar için bu numara zorunlu kılınır. Ayrıca Apple, Google, Volkswagen, Man, Walmart vb yüzlerce şirketler Duns numarası da talep etmektedir.

Şirketimin DUNS Numarasıyla ilişkili içerik bilgilerinde nasıl değişiklik yapabilirim?

Duns numaranız oluşturulduktan sonra şirketinizin adresi ünvanı vb bilgileri değişebilir eğer böyle bir durum söz konusu olursa tekrardan bizimle iletişime geçebilir ve istenilen değişikliği gerçekleştirebiliriz.

DUNS Numarasını almak kaç gün sürer?

5 iş günü içinde numaranız size teslim etmiş oluruz.

Ücretsiz DUNS numarası alabilir miyim ?

Duns numarası bazı spesifik durumlarda ücretsizdir. Ücretsiz seçenekler şunlardır; Amerikan hibe programları, Amerika ve Kanada ile iş yapacaklar içindir. Bu başvuru tiplerinde Duns numarası 30 iş gününde (45 Gün) Teslim edilir ve bu numara yanlızca Amerikan hibe programları, Amerika ve Kanada ile iş yapacaklar için kullanılabilir. Başka alanlarda kullanılamaz ve bu oluşturulan Duns numaralarının içine hiç bir resmi evrak kayıt edilmez. Eğer yukarıdaki bahsedilen kullanım alanlarıyla alakalı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki numaradan Müşteri Temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz. Duns Numarası Müşteri Destek Hattı: 0542 717 31 62

APPLE ve/veya GOOGLE için DUNS numarası nasıl alabilirim ?

Gerek Apple gerekse Google şirketinizin varlığını teyit için DUNS numarasına ihtiyaç duyar.

Web sayfamızda bulunan DUNS numarası başvuru formunu doldurduğunuzda 5 iş günü içinde DUNS numaranızı alabilirsiniz.

Detay bilgi için Duns Numarası Müşteri Destek Hattı: 0542 717 31 62

Başvuru yapmak için : DUNS numarası başvuru formu

DUNS numarasının bir geçerlilik süresi var mıdır ?

Hayır herhangi bir geçerlilik süresi bulunmamakta. Numarayı aldıktan sonra şirketiniz kapanana kadar aynı numarayı kullanabilirsiniz.

Duns Numaram var fakat kullanırken hata alıyorum ne yapmam gerekiyor ?

DUNS numarasın da ne tür bir hata alıyorsanız müşteri temsilcimize bildirirseniz en kısa sürede sorunun çözümü hakkında detaylı bilgilendirme yapacaktır. Konu ile alakalı aşağıdaki numaradan Müşteri Temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz. Duns Numarası Müşteri Destek Hattı: 0542 717 31 62 Duns Help Türkiye Genel Merkez Numarası: 0212 706 63 12

bottom of page